Cumartesi, Eylül 15, 2007

Latanya Beach Resort (Bodrum)

30-31 Ağustos, 1 Eylül 2007

Bodrum tatilimizin ikinci durağı Latanya Beach Resort oteldeyiz. Latanya Yalıçiftlik bölgesinde. 4 yıldızlı. 204 odası var. Eski Wow otel olarak da biliniyor.

Otele ulaşmak için arabamıza binip Gümbet'ten Bodrum çıkışına doğru yola çıktık. Torba kavşağına geldiğimizde Yalıçiftlik yönüne döndük. Orman yangınları neticesinde bayağı bir alan yanmış. Hiç televizyondan göründüğü gibi değil. Çok etkilendik. İnsan olarak çevremizi korumanın ne kadar önemli olduğunu ormanlarımızı kaybettikten sonra anlayacağız galiba. Güzel manzaralar eşliğinde yaptığımız 15 dakikalık bir yolculuk neticesinde otelimize ulaştık.

Bu fotoğraf internetten alınmıştır.

İnternette gideceğim otelleri ararken aslında başka bir otele karar vermiştim ama acentaya gittiğimizde otelin broşürünü gördük ve bu otele karar verdik. İnternette bu otelle ilgili çok fazla bilgi ve fotoğraf bulamadım ama gittiğimde internette gördüğüm fotoğraflarından çok daha güzel bir otel olduğunu gördüm. Sanırım fotoğrafların çoğu otelin eski haline aitti.

Otele aracımızla giriş yaptığımız anda kapıda bayan bir güvenlik görevlisi bizi karşıladı. Hemen telsizle bir görevli çağırıp eşyalarımızı indirip aracımızı parka aldılar. Erken geldiğimiz için henüz odamız hazırlanmamıştı. Eşyalarımızı özel kilitli bir odaya aldılar. Resepsiyon işlemlerimiz tamamlandıktan sonra giriş saatimize kadar oyalanıp geri geldik. Bir görevli bize odamıza kadar eşlik etti. Biz odamıza giderken eşyalarımız da arkadan odaya kadar götürüldü. Daha ilk geldiğimiz anda otel güvenliğinin üst düzeyde sağlandığını farkettik. Heryer telsizli güvenlik görevlileri tarafından titizlikle kontrol ediliyor.

Otel bir ana bina ve birkaç bloktan oluşuyor. Ana binada da odalar var ama onlar Deluxe olarak farklı fiyattan satılıyor. Onlar deniz ve havuz manzaralı. Standart odalar bu otelin arkasındaki bloklarda. Bloklar otele ve havuza çok yakın. Bizim blok hemen çocuk havuzunun arkasında idi.


Kaldığımız bloğa bu güzel yoldan yürüyerek gidiyoruz.

Kaldığımız bloğun girişi.

Buradan odamıza çıkıyoruz. Blokların içi gerçekten çok güzel döşenmiş. Yerler halı ve her taraf pırıl pırıl. Duvarlar çok hoş yağlıboya tablolar ile süslenmiş.

Bu koridordan yürüyerek odamıza ulaştık.

Genel Oda Değerlendirmesi

Odaya ilk geldiğimizde yataklar ayrı idi. Peşimizden bir görevli gelerek yatakları birleştirdi. Tabii odaya girer girmez fotoğraf çekmeyi unutup hemen kendimizi yatağa attığımız için biraz düzeni bozduk ama odanın genel görüntüsü böyle.


Odamız çok büyük sayılmaz ama girişinde koridor olduğu ve güzel tasarlandığı için hiç rahatsız olmadık. Gerçekten odalar çok zevkli döşemiş. Yataklar, yatak örtüleri ve yastıklar çok konforlu. Organze perdeler, abajurlar ve duvarlardaki yağlıboya resimler odaya renk katmış. Kullanılan tüm malzemeler çok kaliteli ve zevkli. Resimde abajurun yanındaki minderli yer bavul koyma yeri. Bavul için özel yer olması odanın kullanışlılığını arttırıyor.

LG Marka şık bir televizyonumuz var. Uydudan yayın alıyor ve yabancı kanalları çekiyor. Ayrıca bir kanal listesi konulmamış. Odada bardak, küllük, dikiş seti, not defteri gibi aksesuarlar neredeyse eksiksiz. Hatta bambu bitkimiz bile var :)

Giriş kapısının olduğu koridorun görüntüsü. Solda banyonun kapısı, sağda ise gömme dolaplar var. Dış kapı üzerinde odanın konumunu, yangın söndürme aletlerinin ve acil çıkışların yerlerini gösteren bir plan var. Yerler laminant ve halı kaplı.

Duvara yerleştirilen sensör ve fıskiye ile yangın önlemi alınmış. Kaldığım diğer otellerde bu tertibatın genellikle tavanın ortasında olmasına alışık olduğum için duvardaki konumunu biraz garipsedim. Konunun uzmanı sayılmam ama tavanda olsa yangın anında daha çok alana su giderdi diye düşünmeden edemedim. Ama tam emin değilim belki de duvar tipi birşeydir :)

Kapının üzerinde merkezi klima var. Kaldığım oteller içerisinde en iyi soğutan ve en sessiz çalışan klima sistemi bu otelde idi. Klimayı duvardaki dijital kumanda ile kontrol ediyorsunuz.

Gömme dolaplar içinde askılık, çamaşır torbası var. Dolapların işçiliği mükemmel.

Dolabın diğer tarafı içinde şifreyle çalışan bir kasa mevcut. Ücretsiz yararlanıyorsunuz. Çanta bize ait :)


Aynalı dolabın altında minibar var. Minibar ücretsiz. Odaya girişte minibar dolduruluyor. Biz 3 gün kaldığımız için göremedik ama hafatada bir yenileniyormuş.

Banyoda duşakabin var. Yeri seramik kaplı. Her malzeme oldukça kaliteli. 2 fonksiyonlu duş var. Saç ve vücut şampuanı var. Sıvı sabun da dahil olmak üzere hepsi Dove marka. Sıkarak çalışan değişik bir mekanizması mevcut. Sıktığınızda çok yavaş bir şekilde geliyor. Sanırım israf edilmemesi için böyle yapılmış.

Yer darlığından olsa gerek tuvalet kağıtlığı ta karşı duvarın altına takılmış. Sifonun üzerine de koymuşlar.

Büyükçe bir banyo aynası, saç kurutma makinesi var. Saç kurutma makinesinin üzerine bir de 110 volt luk traş makinesi prizi de konulmuş. Duş bonesi gibi detaylar da unutulmamış.

Banyo ve oda hergün temizlendi, çöpler döküldü, bardaklar yenilendi, yataklar düzeltildi. 2. günümüzde insan sağlığına zarar vermeyen bir ilaçla böceklere karşı ilaçlandı.

Odanın bir de küçücük balkonu var. Balkonda küçük bir masa ve iki sandalye bulunuyor. Havlu asacak büyüklükte olmasa da balkon duvarına küçük bir çamaşırlık konulmuş. Geceleri 1-2 saat kadar internete bağlanmak gibi bir adetim olduğu için odada balkon olması benim için çok önemli. Otelde kablosuz internet bağlantısı var ama resepsiyondan 2 kere şifre almama ve defalarca denememe rağmen birtürlü bağlanamadım. Bir kere bağlanmayı başarsam da 2 dakika kadar sonra sonra kesildi. Ben de son çare cep telefonu ile bağlandım.

Havuz ve Deniz Değerlendirmesi

Otel ana binasının önünde gayet büyük bir havuz bulunuyor. Havuz çevresinde gayet rahat ahşap şezlonglar var. Havuz yarım daire şekilde tasarlanmış. Kenarlardan merkeze gidildikçe hafif derinleşiyor ama hiçbiryeri boyu geçmiyor. Havuz çok temiz ve sürekli etkili bir şekilde devridaim motoru çalışıyor. Bunu havuz kenarlarına bakarak anlayabilirsiniz. Eğer su ile havuz kenarı sıfır ise yani su hep taşıyor gibi duruyorsa bu devridaim motoru iyi çalışıyor demektir.

Şezlonglar üzerinde şemsiyeler var ama özellikle öğlen saatinden itibaren çok az bir gölgelik alan oluşuyor. Havuzda şezlong bulamama gibi bir sorun yok ama gölge alan istiyorsanız erken gelmeniz gerekiyor.

Çocuk havuzu gerçekten şimdiye kadar gördüklerim içinde en büyük çocuk havuzu. Şezlongların arka tarafında duş alma yeri görünüyor. Sıcak su ile duş alabiliyorsunuz. Soyunma kabini duş yerine biraz uzak. Havuzun öbür tarafında merdiven ile bir kat alta iniyorsunuz. Orada tuvaletler ve soyunma kabini var. Aslında soyunma kabini içerisinde de duş var ama güzel tasarımından dolayı duşunzu burada almayı tercih ediyorsunuz.

Havuzun içine doğru uzanan bir platform var. Burada animatörler gün boyu çeşili etkinlikler yaparak insanları eğlendiriyorlar. Havuz gerçekten çok eğlenceli. Havuzun büyük olmasının avantajı, egzersiz veya sutopu etkinlikleri varken siz havuzun diğer kısmında yüzebiliyorsunuz. İlk günümüz 30 ağustos olduğu için herkes Türk bayraklı t-shirtler giymişti ve heryerde Türk bayrakları asılıydı. Animatörler herkese Türk bayraklı uçan balonlar dağıttı ve herkes aynı anda balonları havaya bıraktı. Güzel bir organizasyondu.

Havuzun diğer tarafında bir bar var. Gün boyu burada yiyecek ve içecek servisi yapılıyor. Normal yemek haricinde hamburger, patates kızartması, pide gibi yiyecekler oluyor. Bazen gününe göre döner, gözleme gibi ekstra yiyecekler de oluyor. Saat 5'ten sonra burada çay ve kuru pasta servisi var. Ayrıca küçük pizzalar da var. Yemek arasında bu kadar aburcubur fazla olur diyorsanız karpuz servisi de yapılıyor. Yine kuyruk olsa da çocuklar için dondurma servisi de var. Akşamüstü burada tavla veya iskambil oynarak da vakit geçirebilirsiniz.

Havuz barının diğer tarafı. Fotoğrafı çektiğim noktada meyvesuyu veya çay alabileceğiniz özel bir stand var. Tek kullanımlık küçük plastik bardaklardan kullanabiliyorsunuz. Eğer içeceğinizi bardan almak isterseniz servis cam bardaklarla yapılıyor. Bu oturma kısmının arka tarafında plaja giden yol var. Plaj girişinde kamelyalar sıralanmış. Dilerseniz kamelyalarda da oturabiliyorsunuz.


Gün boyu sürekli gölgelik alan olduğu için kamelyalar daha çok küçük cocuklu aileler tarafından tercih ediliyor.

Kamelyaların önü çim alan ve palmiyelerle süslenmiş. Devamında plaj başlıyor. Plaja girdiğiniz anda hoş bir iskele sizi karşılıyor. Otele girerken verilen kartlar ile buradan havlu alıyorsunuz. Sonra havluyu geri verdiğinizde kartlar iade ediliyor. Otelden çıkarken havlu kartlarını teslim etmek zorundasınız. Dikkatimi çeken şey plaj havlularının çok güzel koktuğu idi.

İskelede armut koltuklar ve minderler var. İskele tarafı boyu geçiyor. Fotoğrafın çekildiği nokta ise plaj duşunun bulunduğu yer. Ayrıca plajda soyunma kabini bulunmuyor.

Şezlonglar rahat ve deri minderli. Şezlongların bulunduğu yer kum. Sonra denize doğru çakıl.

Plaj oldukça büyük ve her an boş şezlong bulabilmek mümkün. Plajın sonunda su sporları yapabileceğiniz bir yer var. Burada birçok su sporu olanağı var.

Deniz mavi bayraklı ve çok temiz. Hatta şimdiye kadar gördüğüm en temiz deniz diyebilirim. Su pırıl pırıl ve açıklarda bile dibi görünüyor. Tatilimizin ilk iki gününde deniz dalgalı olduğu için girmedik ama üçüncü gün deniz çarşaf gibiydi. Deniz boyu hemen geçtiği için insanlar genellikle kıyıya yakın duruyorlar. Denizin boyu geçmeyen noktaları kayalık olduğu için bastığınız yere çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Restoran ve Yeme İçme İncelemesi

Yemekler sabah, öğle ve akşam yemeği olmak üzere 3 ana öğünde yeniyor. Yemek seçeneğiniz oldukça fazla. Diyet yapanlar için özel yemekler de çıkıyor. Sabah kahvaltıda klasik kahvaltılıklar haricinde açık restoran tarafında omlet, krep gibi ekstra yiyecekler de devamlı pişiriliyor. Aynı yerde öğle ve akşam yemeklerinde et, balık türü sıcak yemekler pişiriliyor. Genellikle sıcak yemeklere talep çok olduğu için burada kuyruk olabiliyor. Örneğin 2. gün döner çıktı ve kuyruğa girenler yarım saat kadar beklediler. Ben çok aç olduğum kuyruğu bekleyemedim ve başka yemek yedim. Talep çok olduğu zamanlarda servisin bir garson tarafından yapılması faydalı olabilir çünkü sıra kendine gelen kişi kesilen bütün döneri alıp götürüyor.

Yemekleri alıp masanıza geçtiğinizde bir garson gelip servis açıyor ve ne içeceğinizi soruyor. İçecekleriniz masanıza servis ediliyor.

Sabah kahvaltısında reçel standından bir görüntü. Şu anda reçel kabı bittiği için sıkılıp bu fotoğrafı çektim. 2-3 dakika sonra bir garson elinde reçel kaplarıyla geldi. Çay standı oturma yerine biraz uzak. Yiyeceklerinizi alıp yerinize geçtikten sonra restoranın giriş kapısına geri gidip çaylarınızı alıyorsunuz.

Kapalı restoran bölümü. Büyük bir restoran var ancak otel kapasitesine tam yeterli gelmeyebiliyor. Zaman zaman yer bulamayıp ya başka insanlarla aynı masayı paylaştık ya da dışarıda açık restoranda yedik. Kahvaltı ve öğle yemeklerinde sıcak nedeniyle kapalı restoran daha çok ilgi çekiyor. Restoran geneli, masa örtüleri, kullanılan aksesuarlar herşey çok temiz.

Gece Hayatı

Otelin çevresinde pek bir eğlence yeri yok ve merkezi yerlere de biraz uzak. Eğer aracınızla da gelmediyseniz veya bir tura katılmıyorsanız otelin eğlence imkanlarından yararlanmak zorundasınız. Otele ETS Tur aracılığı ile gitmiştik. ETS'nin hergece için bir etkinliği var ama otel içindeki animasyonlar da gayet iyi.

Yemeğimizi kanun, darbuka ve keman üçlüsünün güzel canlı müziği eşliğinde yedik. Yemeğimizi bitirdikten sonra havuza doğru yürürken ön tarafta tezgahlar kurulduğunu gördük. Tabii bu en çok takı almaktan çok hoşlanan eşimi memnun etti.

Gece eğlenceleri her zaman çocuklar için düzenlenen mini bir parti ile başlıyor. Havuzun ortasındaki platform bir diskoya dönüşüyor ve minikler doyasıya eğlendiriliyor. Şaşırdığım şey animasyon şefinin çocukların çoğunu ismen bilmesi idi. Tatil süresince animatörler gün boyu herkesle tanışıyor ve sohbet ediyorlar.

Eğlence sırasında havuz bar ve açık restorandan bir görüntü.

Çocuklar yorulduktan sonra asıl gösterilere geçildi. 30 Ağustos için özel mi bilmiyorum ama herşey çok güzeldi. Gösteriler halk oyunları ile başladı. 5 bayan ve 5 erkekten oluşan oldukça iyi bir gruptu. Uzunca bir süre değişik kıyafetler ve danslar ile herkese göz ziyafeti çektiler.

Halk oyunları ışıltılar eşliğinde dileyen herkesin katıldığı halay ile sona erdi. Buradan plaja geçildi. Plajda ayrı bir ortam hazırlanmıştı ve burada mezdeke tarzı bir grup oryantal gösterisi yaptı.


Oryantal gösterisi animasyon şefinin bu ateş şovu ile sona erdi. Sonra bir DJ Club müziği yaparak geç saatlere kadar plaj partisine devam etti. Plajda kurulan mangalda sucuk ekmek servisi de yapıldığını belirtmeden geçmeyim.

Geç saatlere kadar duramadık ve biraz erken ayrıldık. Dönerken her yerin ışıl ışıl aydınlatılmış olduğunu görmek çok hoşumuza gitti.

Havuz ve plaj dışında aslında otelin bir de tiyatro şeklinde dizayn edilmiş bir gösteri alanı var. İkinci ve üçüncü günler yine burada eğlenceli gösteriler yapıldı. Gösterilerden sonra da havuz bar tarafında canlı müzik yapıldı. Her masada mumlar eşliğinde güzel bir ortam oluşurulmuştu. Tavsiyem önceden etkinliklerin saatlerini öğrenmeniz ve etkinlik yerine erkenden gitmeniz.Hiç bir alan tüm müşterilere yetecek kadar geniş olmadığı için geç giderseniz oturacak yer bulamıyorsunuz.

Odaların bulunduğu alan çok sessiz ve geceleri rahat uyku uyuyabiliyorsunuz. Yalnız 2. gün ilginç birşey oldu. Saat 24.00 gibi inanılmaz bir yükseklikte sesle Kibariye çalmaya başladı. Ben o anda balkonda yazı yazıyordum. 10 dakika, 15 dakika, bekliyorum ama ses kesilmiyor. Eşim de uyandı ne oluyor diye. Resepsiyonu arayıp sordum. "Hangi ses, Allah Allah" gibi şaşırsalar da güvenlik yollayıp baktıracaklarını söylediler. Duymamaları mümkün değildi ama beklemeye devam ettim. Bir 20 dakika kadar sonra artık dayanamadım ve giyinip dışarı çıktım. Tam kapıdan çıktığım anda bir güvenlik görevlisi gördüm. "Nedir bu gürültü?" diye sordum. Güvenlik görevlisi müziğin otelin karşısındaki restorandan çalındığını, uyarmalarına rağmen kapatmadıklarını, normalde bu kadar geç saatte çalmadıklarını anlattı. Hemen bir daha söyleyelim dedi ve gitti. Gerçekten de 1,2 dakika sonra müzik kapandı. Hiç müşterisi olmayan bir restorandan normal insanların dinleyebileceğinden çok daha yüksek sesle çalınan bu müziğin nedenini anlamak mümkün değildi ama diğer geceler böyle birşey olmadı.

Spor ve Dinlenme

Otelin çevresi yemyeşil ve heryer çok bakımlı.

Restoranın arkasından havuza giden yol.

Yol üzerinde böyle bir çay bahçesi karşınıza çıkıyor. Burası genelde akşamüstleri rağbet gören biryer. Ben fotoğraf çekmek için sabah erken geldim.

Burada hergün plaj voleybolu oynanıyor. Bunlar haricinde tavla turnuvası, dart, okçuluk, sutopu, masa tenisi gibi değişik aktiviteler var. Plajda su sporu yapabilme imkanı da var ama plaj sporları ücretli.

Burası tiyatronun arkasındaki çocuk parkı. Çocuklar için her türlü imkan var.

Ağaç diplerinde de büyükler için böyle yan gelip yatma yerleri de mevcut :)

Otelin tam karşısında market, kuaför, eczane gibi işletmeler var. Bunlar otelle alakalı değil ama günlük gazete, ilaç gibi ihtiyaçlarını karşılamanız için çok önemli. Buralarda fiyatlar normal. Şişirme yok. Ayrıca otel içersinde de bir mağaza var ve tatilde ihtiyaç olabilecek çeşitli eşyalar satılıyor. Otelde sürekli doktor bulunuyor. Ana bina içerisinde de güzel bir bar ve oturma alanı var. Akşamlarınızı sakin bir şekilde burada da geçirebilirsiniz.

Sonuç

Latanya bana göre tasarımıyla, personeliyle, hizmetiyle dört dörtlük bir otel. Herşeyiyle dört dörtlük bir otelde çok küçücük bir problemin tüm güzelliği nasıl altüst ettiğinin örneğini de yine bu otelde yaşadık. Gece yarısı yarım saat bangır bangır çalan müziği bile unutmuş, çok memnun bir şekilde otelden ayrılmak üzereydik. Kahvaltımızı ettikten sonra resepsiyona geldik. Anahtarımızı ve havlu kartlarımızı teslim ederek çıkış işlemlerimizi tamamladık. Resepsiyon görevlisine bavulumuzun odada olduğunu söyledik ve bavulu getirmelerini rica ettik. Bavulun gelmesini beklerken eski tatilim sırasında tanıştığım bir ETS rehberine rastladım. Biraz onunla sohbet ettik. Sonra bavulu sormak için tekrar resepsiyona gittim. Gelmek üzere olduğunu söylediler. Biraz eşimle sohbet ettim, kalkıp duvarlardaki yazıları ve ilanları inceledim, dışarı çıkıp gelen giden var mı diye baktım. Hala bizim bavul gelmedi. Sonra tekrar resepsiyona gidip odanın anahtarını verirlerse bavulumu kendim alabileceğimi söyledim. Arkadaşın şu anda odamızda olduğunu ve hemen geleceğini söylediler. Öyle söylenince artık eşim de dışarı geldi ve otelin kapısında beraber bavul beklemeye başladık. Bavulları zaten özel motorlu araçlarla getiriyorlar ve bizim odamız resepsiyona 2 dakikalık bir mesafede. Gelen giden yok. On dakika kadar daha otelin önünde bekledikten sonra tekrar resepsiyona geldim. "Nooldu bizim bavul?" diye sorunca resepsiyonda duran beyefendi kızarak "Ama tam çıkış saatinde geldiniz, biraz sabredin." gibi birşeyler söyledi. Demek herşey çok normal ama ben çıkış saatinde otelden çıktığım ve sabırsız olduğum için hatalıyım :) Bavulumun gelmesi için ne yapmalıyım? Özür mü dileyim? Araya tanıdık birilerini mi sokayım? Ben de ters mi davranayım? Resepsiyoncunun bavulumun gelmesini sağlamak yerine bahaneler öne sürerek beni hatalı duruma düşürmeye çalışması gerçekten çok komik.

Hem boş yere sinirlerimiz gerildi hem de yol boyunca yumuşak yataklardan, güzel yemeklerden, eğlenceli havuzdan, tertemiz denizden bahsedeceğimize aksi resepsiyon görevlisinden konuşup durduk.

Genellikle otel incelemesi yazılarımda herkesin başına gelmeyeceğine inandığım küçük aksaklıklardan bahsetmemeye özen gösteriyorum. Sıkıntı aynı anda iki kişinin çıkmak istemesinden veya görevlilerin biraz yavaş hareket etmesinden kaynaklanmış olabilirdi. Resepsiyoncu aksi davranmak yerine nazik bir şekilde durumu izah etse, bizi biryere oturtup çay ikram etse, bu arada da hemen bavulun gelmesini sağlasa şu anda ben bunların yerine aslında otelin 5 yıldızı hakeden bir otel olduğunu düşündüğümü yazacaktım.

Sırf müşterilerin kendilerini önemli, mutlu, sağlıklı ve güvende hissetmeleri için tasarlanmış ve büyük yatırımlar yapılmış işletmelerin zoru başardıktan sonra basit acemilikler yaşamasını bahsetmeye değer gördüğüm için buraya ekledim. Bir yönüyle hizmet işinde çalışan bir kişi olarak bundan kendim içinde önemli dersler çıkardığımı söylemeliyim.

Otelde 30-31 Ağustos, 1 Eylül 2007 tarihlerinde kaldık. Kişi başı günlük 120 YTL ödedik. Tatili ETS Tur'dan satın aldık. 12 taksitle kredi kartıyla ödedik.

56 yorum:

HÜLYA dedi ki...

harika anlatmışsınız teşekkürler

sinan dedi ki...

otelin kendi sietsi o kadar kötüki anlatamam ama sizin hazırlığınız muhteşem çok teşekkür ederim.bu bilgiyi otel yetkililerine de bildireceğim.sizin sitenize bakıp biraz daha güel bir site hazırlasınlar

onur dedi ki...

Valla otelden ziyade , anlatmanızı begendim.. tesekkurler.. keske herkes sizin gibi detaylı yazsa..

AYNUR dedi ki...

Otelle ilgili bilgilerinizi cok begendim Sinan beyin dediği gibi kendi sitesinden cok cok iyisiniz.
Sizin yorumlarınıza güvenerek bu sene Latanya ya gideceğim ellerinize sağlık

Sonnur Özel dedi ki...

Sayfanızda yazdıklarınızdan ben de çok etkilendim. Bu yaz oraya gitmek için rezervasyon yaptırdık. Umarım herşey güzel olur. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Behçet dedi ki...

ben böyle bir şey görmedim ellerine sağlık güzel kardeşim şimdi orası bizi bekliyor teşekkürler

levent dedi ki...

Teşekkürler, otel yorumları oumadan oteller rezervasyon yaptırmıyorum, ama sizinkisi yorumdan çok öte olmuş. Tekrardan teşekkürler

ozkantravel dedi ki...

Bir turizmci olarak ellerinize sağlık...
Bu yaz bizde tatilimizde Latanya'dayız...

şevket dedi ki...

arkadaşım ne güzel anlatmışsın, gitmiş gibi oldum ama gideceğim, sağol

Adsız dedi ki...

Merhaba,
Yorumlarınıza güvenerek Latanya'ya rezervasyon yaptırdık ve geçen hafta Latanya'daydık. Otel gerçekten çok güzel çok memnun kaldık.Hepinize tavsiye ederim.

Ayşe

Hakan dedi ki...

Harika anlatılmışşGerçekten kendi sitesinde bu kadar güzel açıklamalar yok.. Annemleri gönderip sürpriz yapmayı düşünüyorduk ve sayenizde bu oteli seçtik..çok faydanız oldu..teşekkürler!!!

Fatih dedi ki...

Emre beyinde bahsettiği gibi gerçekten güzel bir otel. Ben bu seneki tatilimi Latanya Beach Resort de gerçekleştim, özellikle dikkatimi çeken çalışanların samimi ve güler yüzlü olması ayrıca otelin imkanlarının bir beş yıldızlı oteli aratmıyor olması. Odalar gayet temiz ve yemeklerde lezzetli idi. Bodrum merkeze araba ile 15-20 dakikada gidebiliyorsunuz zaten otelin ön tarafında gecen minübüs hattıda var. Oteli düşünenlere tavsiye ederim eminim memnun kalacaklardır. İyi tatiller.

semih ufuk dedi ki...

uzun bir araştırma sonunda bu sene ailemle beraber geçireceğimiz oteli bulduk. açıkcası sizin otel hakkındaki yorumlarınızdan ve çektiğiniz fotoğraflardan oldukça etkilenerek Latanya Beach'den 1 haftalığına rezervasyon yaptırdım. umarım herşey güzel geçer. elinize sağlık. gerek otelin kendi web sayfası gerekse turizm şirketlerinin bilgilerinden daha fazlasını buldum. çok teşekkürler...

Adsız dedi ki...

tatilden yeni döndüm ve bu satırları yazıyorum. sizin tanıtımınız sayesinde gittiğimiz otelde gerçekten huzurlu bir tatil yaptık. özellikle küçük kızım olabildiğince eğlendi. eğer tatile çıkmayı düşünen çocuklu aileler hala arayış içinde iseler Latanya'yı şiddetle tavsiye ederim...

AYNUR dedi ki...

Geçen hafta latanya dan döndük,yukarıda dediğim gibi yazdıklarınıza istinaden gittik hakkatten 5 yıldız ayarında hatta bazı 5 yıldızlara göre 6 yıldız diyebiliriz.sizin yazdığınız bazı eksikler tamamlanmış şimdi havuz başında soyunma kabinleri ,odalarda tv kanallrını gösteren liste ler var.İskelede yerler döşenmiş etrafına metal korkuluklar konularak güzel bir görüntü oluşturulmuş.Çok güzel bir Mini Club yapılmış oğlum içinden çıkmak istemedi.Ayrıca mini club da görevli bayanlar SİBEL vE SULTAN a ilgilerinden dolayı teşekkür ve tabiki bizleri otel hakkında bilgilerdiğiniz için Emre Bey size cok cok teşekkürler

Adsız dedi ki...

Emre Bey,

Tatilimizi bir hafta önce Latanya'da geçirdik ve gerçekten inanılmaz huzurlu ve konforlu bir tatildi. Oteli seçmemdeki en büyük etken sizin fotoğraflarınız ve yorumlarınızdı. Sayenizde gönül rahatlığı ile gittiğim otelden aynı memnuniyetle ayrıldık. Teşekkürler...

Huso dedi ki...

İşte bol fotoğraflı, olması gerektiği gibi bir inceleme. Tebrikler .)

GladnesS dedi ki...

Harika bir site..harika resimler...ve harika bir inceleme yazısı.

Emre bey,sizden ricam; otelin diskosu (resmi varsa harika olur)ve genel turist portföyü (Ruslarmı hakim? almanlarmı? Yerli turist mi? vs...?) hakkında bilgi alabilirsek çok iyi olur.

Şimdiden teşekkür ederim.

Emre EREN dedi ki...

Merhaba.
Otelin bir diskosu ve bir fitness salonu var ama çok istediğim halde ikisinde de fotoğraf çekme fırsatım olmadı. İlk gün çok yorgun olduğumuz için gitmedik, diğer günlerde de 30 Ağustos nedeniyle beach partisi yapıldığı için aktiviteler sahilde yapıldı. Aslında 30 Ağustos olmasa da sahilde değişik konularda partiler ve organizasyonlar düzenleniyor. Bu tür eğlenceler için gerekli her tür ses ve ışık tertibatı sahil tarafında da mevcut.

Tabiiki bu hep aynı olmaz ama bizim tatil yaptığımız dönemde ağırlıklı olarak yerli turistler vardı. Yabancı turistler içinde de genellikle rus ve fransız turistler yoğunluktaydı. Aslında günlük hallerinden tanımak çok zor olsa da otel rahat ve gözlerden uzak bir konumda olduğu için olsa gerek bazı ünlülerimizin de orada tatil yaptıkları dikkatimizden kaçmadı.

GladnesS dedi ki...

Şu an sitede online sınız herhalde...
Sizi yakalamışken hemen sorularıma geçeyim ben :)

biz iki arkadaş 27/09-04/10 bayram tatilini orda geçirmeye karar verdik...sizce o dönemler nasıldır orası? her şey dahil olarak gittiğimiz bir yerde her gece bodrum diskolarına parada vermek istemiyoruz...geceleri iki erkek oda da oturulmaz malum :)

Yerli turistin fazlaca olması pek hoşuma gitmedi...ama Fransız turist ilginç...ilk kez rastladım...bir de ünlüler derken...aramızda kalsın ama...kimler vardı? :)

Emre EREN dedi ki...

Tabiiki sizin tercihiniz önemli ama benim kişisel fikrimi sorarsanız gerek otelin yoğunlukla genç çiftler ve küçük çocuklu aileler tarafından tercih edilmesi, gerekse de otelin genel yapısının ve aktivitelerinin bu tercihe uygun olarak tasarlanmış olması nedeniyle iki erkek arkdaş giderseniz sizin için biraz sıkıcı olabileceğini düşünüyorum.

GladnesS dedi ki...

Anladım Eren bey.Neyse...biletleri
aldık yapacak bir şey yok artık :)


teşekkürler ilginiz için.

Yasemin dedi ki...

Çok güzel bir yazı hazırlamışsınız. Gerçekten çok aydınlatıcı oldu. İnsanın kafasındaki soru işaretlerini yok ediyor. Elinize sağlık.

Adsız dedi ki...

merhaba ;
öncelikle bende 2 senedir aynı otele gitmekteyim bu seneki tatilimi dün tamamladım .
otel anlatıldığı kadar güzel ve detaylı dizayn edilmiş yemekler harika havuz ve deniz muhteşem ancak geçen seneki aktivitelerden eser yok şuan için yabancı aile ağırlıklı gece animasyon 10 da başlayıp 11 de bitiyor 1 saat boyunca disconun açılmasını beklemek durumunda kalıyorsunuz ki ben ve eşim beklemedik 1 gece haricinde .
şuan açık açık yazmak istemediğim bir çok şıkıntıya sahip otelin yönetimi.
personel mutlu değil animatörler kısıtlanmış durumda geçen seneki samimi ortamı okadar çok özledikki bu sene birdaha bu otele gidecek olursam özellikle genel möüdürün deişmiş olmasını istiyorum .
sanırım şenay hanımdı ismide .
oteli arayıp net bir şekilde bu hanımın orda çalışıp çalışmadığını örenip ardından rezervasyon yaptırmayı düşünmekteyim.
onun haricinde tesis yemekler ve özveri ile canla başla çalışan personel mükemmel .
sizede tavsiyem bu tesisi görmelisiniz

ayseevo dedi ki...

Merhaba ,
Bizde 1 haftalik tatilimizi gecirmek icin haftalarca sehir,otel,fiyat ,ulasim acilarindan onlarca oteli karsilastirdiktan sonra Emre bey'in Latanya otel hakkinda hazirladigi sunumu! gordugumuz anda hemen bu otelde karar kildik ve gecen hafta tatilimizi bu otelde gecirdik. Daha onceki tatillerimizde fethiyede 1. sinif tatil koylerinden antalyada 7 yildiz denen otellere kadar pek cok oteli gormus ve tatil yapmistik, Latanyada gecirdigimiz hafta boyunca otele harcanan maddi manevi emeklerin , odalar,yemek,deniz,sunum ,ilgi,alaka herseyin ne kadar mukemmele yakin oldugunu konustuk durduk , ve bu dedigim otellerle arasindaki fiyat farkininda neden kaynaklanabilecegini bir turlu bulamadik cunku o luks otellerle arasinda hicbir fark goremedik .. umariz fiyatida , bakimida,yonetimide bu sekilde bir standartta devam eder.. onumuzdeki hafta icin ailemizden iki kisiye daha yer ayirttik , seneyede butun arkadaslarimiza tavsiye etmeye devam edecegiz ... Turkiyede bu sekilde kaliteli tatilleri boyle mantikli fiyatlarla tum bolgelerimizde yasayabilmek dilegiyle ...Latanyaya tesekkurler...

Adsız dedi ki...

Merhabalar, öncelikle ellerinize sağlık. Harika birşey bu bilgi ve fotoları paylaşmanız.
Biz bayram tatili için düşünüyoruz, sanırım yazdıklarınızı okuduktan sonra kararımı verdim. :) Tek tereddütümüz o tarihte dalgalı ve rüzgarlı olabileceği? Siz de 3 günün ikisinde deniz dalghalıydı yazmışsınız, ben oraya takılıp kaldım?? :(

Adsız dedi ki...

Emre bey oteli cidden çok güzel anlatmışsınız. bizde 23.08.2008 ile 30.08.2008 tarihleri arasında oradaydık. özellikle sizin tavsiyenize göre ben eşim ve 3 yaşında ki kızımızla gittik. ama yine de sizin anlattıklarınıza bakılarak bazı eksikler vardı. ve hijyen bana göre kötüydü.herşeyden önce şunu belirteyim havuzdan mantar kaptım. havuz çok güzeldi ama yeteri kadar temiz değildi. ve oda temizliği çok geç yapılıyordu bizim odamız biz oradayken toplam 1 ya da 2 kere temizlendi. çünkü biz sabah erken den çıkıyorduk oda dan saat 14:30 gibi kızımı uyutmak için geliyordum o saatte hala temzilenmemiş oluyordu. hatta bir keresinde odaya saat 16:30 aa kadar gitmedik buna rahmen hala temizlenmemişti.ve banyo da sürekli kötü bir koku vardı. onu da sonradan çözdük lavaboları sildikleri bezde koku oluyormuş bu bezler güzel yıkanmadığı taktirde zamanla kötü koku yapar. aynen onun kokusuydu. ona da şöyle şahit olduk lobi barda otururken masayı sildiler ve ardından hemen o pis kokuyu duyduk. artı yemek kalitesi de ne yalan söyleyeyim güzel değildi.ama tabi bu durum kişiden kişiye değişir. ben biraz fazla seçici ve titiz olduğum için bana öyle gelmiş olabilir.mesela sakın geç kahvaltı olayına aldanıp saat 10:30 ile 11:00 arası gitmeyin. çünkü onlar size bir tabak hazırlıyor.açık büfe değil yani geç kahvaltısı ve bu hazırlanan tabak umduğunuz gibi kesinlikle değil.hayal kırıklığına uğrarsınız. deniz konusuna gelince deniz çok temiz ama bizim gittiğimiz süre boyunca hep dalgalıydı orada çalışan bir personele sorduğumuzda da genelde burası böyle dalgalı dedi. tabi bu da dalgalı deniz sevenler için uygundur.birde deniz için ayağınızı ayakkabı almanızı kesinlikle tavsiye ederim biz oradan almak zorunda kaldık. çünkü deniz çok çakıllı ayaklarınız çok acıyor. animasyon konusuna gelince çok çok zayıftı. saat 21:30 ile 22:00 arasında da başlayıp 23:00 bitiyor. daha sonra çocuklu çiftler için hayat bitiyor. ve odanıza dönüyorsunuz. isterseniz saat 24:00 ie gece saat 2:00 arası disco var. ama o da bodrum katında küçük ve kapalı bir yer. aslında dışarı da böyle bir eğlence yeri imkanı vardı bize göre ama nedense orada her hangi bir aktivite yapılmıyordu. sadece şunu belirteyim. otel konsept olarak çok güzel ama yalnız iyi işletilmesi şart. bence kalite ayrıntılarda gizlidir. bu ayrıntılarda olmadığı taktirde istediğinizi bulamayabilirsiniz. unutmadan biz buraya malesef otobüs ile gitmeye kalktık ama inanın bin pişman olduk. istanbuldan tam 18 saatte gittik. sakın ola bizim yaptığımız hatayı yapıp metro turizm ile gitmeyin.

Adsız dedi ki...

ben latanya personeli olarak güvenlik hakkında fikrinizi alabilirmiyim

Adsız dedi ki...

kesinlikle çok güzel bir anlatım. açıkcası ben sizin yorumlarınızı okudauktan sonra latanya ya gıttım ve hersey anlattığınız sekılde gelıstı. tesekkur ederım.

Huso dedi ki...

Otel personelinin sorduğu güvenlik hakkındaki görüşlerim:
Dün akşam ayrıldığımız oteldeki hemen tüm ayrıntıların Emre Bey'in yazısında gibi olduğunu söyleyebilirim. Genel hatları itibariyle güvenlik bence iyi.
Bir arkadaşım ve ben akşam sıkıntıdan patladığımız için "ne yapalım ne edelim, çok kalabalık oldu, ortam bozuldu" konulu muhabbetimizi ben otel girişi önünde sürdürüyorduk. Gece saat 1 buçuktan sonraydı yanılmıyorsam ve sokakta kimse yoktu. Biz ana giriş kapısından içeri girdik ve içeri girmemizle birlikte hemen arkamızdan bir güvenlik görevlisi koşa koşa geldi ve bize güleryüzle yardımcı olmaya çalıştı. Fakat öyle hissettirmeden yaptı ki yabancı biri de olsaydık hiç rahatsız edici değildi. Çok dikkatli olduklarını gösteriyor. Neden bahsettiğimizi hatırlamıyorum ama konuşma bitince resepsiyondaki görevliye de selam verip havuza yönelirken kolumuzdaki bileklikleri de görüp gülümsedi güvenlikçi arkadaş.
Ayrıca gece sahil tarafında da güvenlik görevlileri var fakat siz gecenin karanlığında deniz kenarına ininceye kadar farketmiyorsunuz. Gece geç saatte "sahil cephesinden" gelebilecek yabancılara karşı güzel ve yerinde bir önlem. Otelde hemen her yerde güvenlik kameraları gördüm. Disko önünde de var. Disko önünü kahvehaneye çeviren yurdum insanı açısından mantıklı :=)

GladnesS dedi ki...

Evet...bir haftalık bayram tatilimiz bitti ve bamtur'a rağmen (!) sağ salim evimize geldik. Maalesef Emre bey in dediği gibi çıktı her şey. İki erkek için oldukça sıkıcı bir oteldi. Aslında otele ilk geldiğimiz gün az ama öz yabancı turist aileler vardı. Sonra ki bir günde otel öyle bir değişti ki...anlatamam...görmeniz lazım. Türk ailelerin hücumuna uğradı otel ilk önce...hemen sonra Türk şirketlerin elemanlarının işgaline uğradık. Bu şirketlerden biri vardı ki....Avrasya Ecza deposu...aman allahım...44 kişi...anadolunun her yerinden...adam daha önce oteli bırakın bir restorant a bir discoya bile gitmemiş besbelli tamam...olabilir...ama o şımarık hareketleri...kendi şirketi dışındaki diğer kızlara...hatta animasyonda görevli Elena isimli rus bayana bile sarkmaları...inanın kızcağızın yüzünden okunuyordu bu şirketin elemanlarından çektikleri. Kısacası otel dört dörtlüktü (gala gecesi dışında) ama o şirket grupları bütün atmosferi mahvetti. Disco da halay çeken bir topluluktu bu. Düğüne gelmişler sanki...yanlışlıkla buraya dalmışlar :)

Bir de bamtur a bir kaç kelime yazmak istiyorum burdan. Kardeşim sizden herkez şikayetçi...! ama siz hala aynı kafadasınız.Bu kadar millet haksız siz biliyorsunuz bu işi öylemi? Bütün tatil keyfimi...rahatlamışlığımı...dinlenmişliğimi bitirdiniz benim. Bodrumdan istanbula rezil bir yolculuk yaşattınız bize. Neden bu tatil dönüşlerinde bu turizm şirketleri hep aynı muameleyi yapar yolculara anlamış değilim.

Latanya : Türkler olmadan önce harikaydı. Gala gecesi (kişi başı 25 ytl her şey dahil otel de ? ) olmadı. Yakışmadı.

Bamtur: Bu işi yapamıyorsunuz. Yapmayın ! Can taşıyorsunuz !

Latanya Personeli: Bayram tatilinde otel full doluydu...sezon sonu birde...hepsi kafayı yemiş gibiydi. Personel eksik.

Gene Olarak Tatil : Bayram da asla ama asla aile otellerine gidilmez ve bamtur ile hiç bir yola çıkılmaz.

GÜZİDE dedi ki...

Geçen yıl temmuzda oradaydık çok memnun kaldık.Bu yıl ekimde gidebildik.Fiyat oldukça uygundu.Bize delux odalardan verdiler.Hep yabancı turistler vardı.Onlarla kendi aramızda eğlendik.Diğer aktiviteler sona ermişti fakat diğer herşey yerindeydi.Çok güzeldi.Siz çok güzel anlatmışsınız.Herkese tavsiye ediyorum.

evren dedi ki...

Harika bir site olmus fotolar super.Otelin size ucretsiz tatil vermesi lazim bence.
iyi tatiller.

Sezai AYDIN dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Sezai AYDIN dedi ki...

Emre tebrik ederim. Daha önce tatile gitmeden arkadaşlara veya yakınlara sorulurdu, " Ya bu otele gittiniz mi? Memnun kaldınız mı? Güvenlik var mı? Odaları nasıl ferah mı ?" vs. sanırım senin yazını okuduktan sonra bu otele gitmek isteyenler kesin olacaktır. Öyle iyi anlatmışsın ki, okurken orada olduğumu hissettim. Bence çok iyi anlatmışsın. Tebrik ederim. Eline sağlık arkadaşım.

Adsız dedi ki...

valla üstadım balayı için otel arayıp duruyorum,şikayet comlardan güzel görünen birçok otelin aslında nekadar insanı zor durumda bıraktıklarınıda okudum,fakat burda anlatımın beni etkiledi ve bu oteli denemeye karar verdim..umarım dediğin kadar hoş bir balayı yaşarız..parasıyla rezil olmak insanı daha çok üzüyor çünkü..

Ayşegül dedi ki...

Resimleriniz ve harika anlatımınız için teşekkürler. Gerçi aradan 2 yıl geçmiş ama (2007-2009) sitenizi ziyaretle otel hakkındaki tereddütlerimi giderdim diyebilirim.
Umarım geçen zaman içinde otel daha da iyiye gitmiştir.

Adsız dedi ki...

2008 Temmuz ve Ekim bayram tatilinde 2 defa gitme fırsatımız oldu.Bende her işletmeyi kolay beğenemediğim için çok fazla araştırma yapıp tesisleri özenle seçerim.Temmuz ayında 9 gece konakladık ve muhteşemdi.Hiç bir şekilde sorun yaşamadık. Standart odalar biraz küçük ama 2 kişi için ideal.Tercih Deluxe odadan yana olursa daha keyifli olur.Deniz çok temiz balıklarla yüzüyorsunuz.Animasyon grubu o dönem çok iyi idi, umarım değişmemiştir.Tesisin düz ayak olması sizi oradan oraya yormaması vakit kaybettirmiyor.Bayram tatilinde ekim ayında gittiğimizde yoğun bir kalabalık ve çok fazla çocuklu aile vardı.Genellikle Türk misafirleri ağırlıyor.Kalabalık olduğunda otelin restaurant,havuz,amfi tiyatro yetersiz kalıyor.Bu yoğunluk sezon sonu olması nedeni ile yorgun olan personele ağır geldiği için samimiyetleri ve davranışları biraz sizi üzebilir.Onlarıda anlamak lazım derseniz anlayışlı olabilirsiniz.Ücretleri çok ucuz sayılmaz ama karşılığını net olarak almış bi şekilde dinlenmiş ve huzurlu olarak evinize dönebilirsiniz.Sibel&Hakan

HALİT dedi ki...

Bı otelle ilgili bilgi toplarken sizin otel hahındaki yazınızı gördüm ve çok etkilendim.Her kelimesini okudum diyebilirim.Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.İnanın şeçim yapmama çok yardımcı oldu.5 aylık bir bebeğimiz var umarım bu konudada duyarlıdırlar.

Adsız dedi ki...

Eşimle birlikte tatilimizi 28.06-03.07.09 tarihleri arasında latanyada yaptık. Güzel bir tatil geçirdik. Genel olarak temizlik,yemek,ortam güzeldi. Deniz çok temiz ve derin.Kumsalın çakıl olması pek hoş değil.Sabah erken saatlerde denize girdik ve su buz gibiydi.Personel her yerde,her zaman yardımcı oluyor. Tv kumandası problemliydi,söyledik hemen problem çözüldü. Otele ilk geldiğimiz zaman uzun bir yolculuk geçirdiğimiz için giriş için 14:00 ü bekleyemedim.(tansiyonum düşmüştü) 12 de oda boşaltılınca oda temizlenip hemen bizi aldılar. Hemen olduğundan dolayı wc temizlenmesi problemli olmuştu. Sonraki temizlemelerde bu şekilde bir problem olmadı. Ancak temizlik saatleri belli olmadığı için odada iseniz sıkıntı yaşanabiliyor.En kötü durum restorantta çok fazla sinek olması.Sineklerle birlikte yemek yiyorsunuz. Artık onları kovalamaktan yorulmuştuk.Bu duruma kimse de bişey yapmıyor.Gitmemize yakın odalarda ilaçlama yapılacağı belirtildi ama sinekler hala vardı. Biz de eşimle birlikte peçeteyle yediğimiz yemeklerin üstünü örtüyorduk.Personel çok ilgili.O kadar ilgili ki restorantta sürekli afiyet olsun ve gülümsemeler eksik olmuyor.Gerçekten güzel birşey ama biraz abartı gibi.Bir kere afiyet olsun dedikten sonra tekrar söylemenin anlamı yok gibi.
Kaldığımız sürece otelde yabancı ve Türk turistler eşit gibiydi.Küçük çocuklu aileler için ideal bir yer.Turla gelmediyseniz ve arabanız yoksa biraz sıkılabilirsiniz.Bodruma otelin önünden yarım saat arayla minibüs geçiyor.15-20 dakikada varıyorsunuz.Yemek çeşitleri çok fazla.Yiyecek bişeyler bulamazsanız karpuz peynir bile yenilebilir.Çıkışta herhangi bir problem yaşamadık.Çünkü bavulumuzu kendimiz taşıdık :) Özel nedenlerden dolayı otelden bir gün önce ayrılmak istediğimizi söyledik.Resepsiyondakiler veya kimse neden erken ayrılmak istemediğimizi sormadı.Çok mu önemli? Değil ama yine de neden erken ayrılmak istediğimizi sorabilirlerdi.
Gitmek isteyenlere tavsiye ederim.

Adsız dedi ki...

iki yıldır tatilerimizi latanyada geçiriyoruz ve bundan sonrada başka bir yere gitmeyi düşünmüyoruz.çok kaliteli çok temiz bir otel ayrıca yemekler çok taze ve lezzetli tüm çalşanlara teşekkür.

Adsız dedi ki...

Merhaba, ben de bu sene gideceğim inşallah. Otobüsle gideceğim. Yalıçiftlik-Bodrum arası ulaşım imkanı kolay mı? Dolmuşlar sürekli çalışıyor mu?

DİYET dedi ki...

yorumlarınız ve emeğiniz için çok teşekkürler..

huso45 dedi ki...

010809 ile 060809 ordaydım Latanya Beach Resortgercekten cok guzel bır otel arkadaşlar ama tek sorun var cocuk havuzunda hiç bır anımasyoncu yok cocuklarla kendın ilgilenmek zorunda kalıyorsunuz bır o eksıklık var ınsallah onuda duzeltırlerse cok ıyı olacak herkese tavsıye ederım otel ve garsonlar cok ıyı herkese ıyı tatıller

sibel dedi ki...

emre beyin güzel anlatımı sayesınde bayram tatılımızı latanyada geçirdik.yukarıda anlatılanlar bire bir doğru..gerçekten herşey çok güzel.bu otel için yapılan kötü yorumları şımarıklık olarak algılıyorum.

tevhide dedi ki...

emre bey tebrik ederim çok objektif yorumlar yapmışsınız bence
henüz gitmedim ama bu yaz latanyaya gideceğiz, gözlemleriniz çok detaylı, bilgilendirici ve yönlendirici, otel hakkında fikir sahibi olmamı sağladınız
emeğiniz için teşekkürler

Adsız dedi ki...

Emre bey gerçekten çok güzel anlatmışsınız, okuduğum yorumlara göre önceki yıllarda gerçekten kaliteli hizmet sunulmuş, biz yaz otelden yerimizi ayırttık, inşallah 2010 da da aynı hizmet kalitesiyle karşılaşırız... 2010 da gitmiş olanların yorumlarını duymak isterdim.....

Adsız dedi ki...

Emre beyin anlatımı ve diğer sitelerdeki yorumlara istinaden 19 temmuz 2010 dan itibaren rezervasyonumu yaptırdım. 1,5 yaşında kızım var, inşallah onun yüzü gülerek dönmüş olurum

Adsız dedi ki...

Evet şimdi de tatil sonrası Latanya;
Girişten başlayalım;
Güvenlik ; gerçekten kaliteli bir güvenlik görüntüsü var, anladığım kadarıyla güvenlik müdürü emekli bir asker, çünkü çalışanlar komutanım diyorlardı. Geceleri otel içi, sahil ve otoparkta sürekli telsizli güvenlik görevlileri var. Sadece ayrılacağım gün plaj güvenlik görevlisi ile bir türk bayanın tartıştığını ve dışarıdan bazı kişilerin otel girip çıktıklarını ve kendi havlularının plajdan kaybolduğunu iddia ederek tartışıyorlardı.
Resepsiyon; Güleryüzlü personeli var, ayrıca yeni giriş yaptığınızı gören Müşteri ilişkileri sorumlusu bayan şayet orda ise gelip sizinle tanışıp, otel hakkında bilgi veriyor. Rezervasyon hakkında tek şikayetim; tur firmasına ve otele küçük çocuğumuzun olduğunu birdirmemize rağmen oda küçük oda seçilmiş ve odamıza konulacağı söylenilen çocuk yatağı yoktu, resepsiyona bildirdim, konmuş olması lazım, konulmamamış ise de en geç 1 saatte odanıza yerleştirilecek denildi. Otelden çıkarken hala yoktu  sonrasında bende ısrar etmedim çünkü koyacak yer bile yok odada ya balkona koyacaksınız yada o girişinde banyo önüne
Animasyon; sıfırrrr,
Yeme-içme ; Giitiğim oteller içersinde en zengin mutfağa sahipti, hemen hemen hergün kırmızı et, balık ve tavuk vardı. Diğer 5 yıldızlı otellerde sırf yabancılar yapılan ucuz yollu hindi eti gibi yemekler yoktu. Hatta kuzu tandır, tantuni, gibi türk yemeklerini ilk defa burada gördüm. Ki sanırım türk müşterilerinin yoğun olmasından kaynaklanıyor. Meyve çeşitleri, tatlı çeşitleri mükemmel..
Ancak şöle güzel bir rakı balık keyfi yapamadım, bizim Tekirdağ ve Nevşehir de üretilen yeni rakının import olduğunu ilk defa bu otelde duydum. Yekta rakı veriyorlar oda hoşuma gitmedi açıkcası..
Deniz; çok temiz, ancak taşlık ve çok dalgalı. Arkadaşların bahsettiği ve emre beyin fotoğraflarında ki gibi bir çarşaf olayını hiç görmedim.
Çocuk havuzu; büyük ancak kirli.
Büyük havuz; temiz, ama öyle çok büyük diyen arkadaşlara katılmıyorum. Diyenlerinde örneğin Antalya Lara da ki otellerin havuzlarını görmesini öneririm.
Odalar; çok küçük, Emre bey’in de bahsettği gibi klozete oturmadan tedbirinizi alın, tuvalet kağıdınızı yanınıza alın. Klima mükemmel. Balkon küçük ve ağaçlar nerdeyse odaya girecek, balkon değil ağacın kovuğu ayrıca öyle boneymiş, dikiş setiymiş, kulak çöpüymüş, öyle şeyler yok. Onları sadece housekeep arabalarında gördüm, neden odalarda yok dediğimde bunlar ücretli, sadece balayı odalarına konuluyor cevabını aldım ,sadece güldüm.... 9 gün boyunca 1 kez bardak değişmedi, balkondaki küllük bir kez dökülmedi.
Personel; Bu konuda bende bazı arkadaşlara katılıyorum. Otel fiziki olarak neredeyse mükemmel, ancak yönetim konusunda aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Yabancı müşterilere lakap takan barmenler, bazı müşterileri hakkında kendi aralarında uygunsuz cümleler sarfeden garsonlar vs.. haa tabiki herkes için değil bu lafım mesela garson Salih, snack barda Özkan usta gerçekten samimi ve iyi niyetli insanlardı. Bunu da şuna bağlıyorum, bu otel sezonluk çalışıyor, her sezon toplama garson işe başlıyor, 6 ay 8 ay sonra işten çıkartılıyor. Çalışanların suratı bir karış, abi sigortamız bile belki yatmıyor diyor...
Sonuç olarak; Çocuğumun sütünü bile otelden 200 mt önce yol üstünde bulunan çay bahçesine, kolumda latanya bandı ile o sıcakta koştura koştura otel karşısında ki Butik otele ısıttırdıktan sonra, bu otelin yıldızları bende sönmüştür. (sadece Özkan ustaya çok çok teşekkür ediyorum, küçük tavada bile çocuğumun sütünü ısıttı, bazı personel gibi abi makinamız arızalı gibi bahaneler uydurmadan)
Birde biz türkler tatil yapmayı ve eğlenmeyi bilmiyoruz arkadaşlar, son 2 gün otele yoğun türk müşteri doldu. Son 2 gün berbattı; 1 gün önce hiç olmayan kuyruklar oluştu, havuzdaki ses seviyesi müziği bastırdı. Büyük havuzda voleybol, deve güreşi, terlik savaşı gibi aktiviteler türedi, yaklaşık 45 yaşlarında bir mahluk’un çocuk havuzundaki küçük kaydıraktan nasıl bağırarak kaydığını sonrasındaki iğrenç gülüşünü hatırlamak bile istemiyorum.
Amaç sadece yemek değilse, bu otel yanlış otel........

Adsız dedi ki...

emre bey anne ve babamın tatili için burayı tercih etmeyi düşünüyorum ancak her ayrıntıyı gösteren fotoğraflarınızı bir türlü açamadım bir sorun mu var acaba sitenizde

Adsız dedi ki...

Emre bey merhaba;
Öncelikle sunu soyluyeyimtum arkadaslar tavsiyeler bekliyorum.18 eylulde nikahım fakat hala gidecek bir yer bulamadık.Latanya karar verdik fakat gonderilercok eski.Konu hakkında acil yardımlarınızı istiyorum.Teşekkürler.

LTANK dedi ki...

Emre Bey merhabalar,

Bu yaz eşim ve 1 yaşımdaki kızımla birlikte tatilimizi bu otelde geçirdik. Sitenizde anlattıklarınız ve fotoğraflar inanın bizim için tam bir kılavuz oldu. Otelin bahçe ve havuz kenarında değişiklikler olsa da hemen hemen aynı kalmış. Havuz kenarına boydan boya güneşlik yapmışlar. Hem de uzaktan kumandayla açılıp kapanıyor. ;-)

Nihan dedi ki...

Geçen yıl (2011) Haziran ayının son haftasında 5 yaşındaki kızımızla birlikte 5 gün kaldık bu otelde. Herşey çok güzeldi. Yerli turist yok denecek kadar azdı. Ağırlıklı olarak İtalyan turistler vardı. Hem tesis hem de de personel çok başarılıydı. Animasyon ekibi insanları sıkmayan ve oldukça eğlenceli vakit geçirtebilen bir ekipti. Denizi çok güzel özellikle sabahları. Ben de eşim de çok büyük tesislerden hoşlanmıyoruz. Latanya bu yönden de bizim için güzeldi. Aradığınız herşeyi bulabileceğiniz ve herşeyin elinizin altında olduğu ideal büyüklükte bir tesis. Denize veya restauranta gitmek için uzun yollar katetmenize gerek kalmıyor :) Biz booking.com'dan rezervasyon yaptırıp gitmiştik (oteli de o sitede bulduk zaten). Kendi aracımızla gittiğimiz için Bodrum'a inme şansımız da oldu. Tekrar gitmek isteyebileceğim ender yerlerden biri doğrusu. Kesinlikle tavsiye ederim.

Adsız dedi ki...

ben şunu merak ediyorum .biz bugün yola çıkıyoruz latanya'da olucaz yarın ve merkeze uzaklığını bildiğim için otelden merkeze nasıl gidilebileceğini biliyor musunuz bunu merak ettim.kendi aracımızla gitmiyoruz.eğer bu konuda bilgiye sahipseniz ve de beni bilgilendirirseniz sevinirim.teşekkürler.

ANT Yapım ve Proje A.Ş: dedi ki...

Emre Bey, biz de eşim, ben ve oğlum bu sene gidiyoruz. Üşenmeden,didik didik, gayet profesyönelce bir çalışma olmuş, teşekkür ederiz. Mesai başında yazdıklarınızı okumak güzel oluyor:)

Adsız dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.